Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

15 Temmuz 2020
Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Formunuza Uygun Abiyeler ile Kusursuz Şıklık

Özel günler şık ve gösterişli olmanız gereken en önemli anlardan. Düğün, nişan, yıl dönümü gibi kutlamalarda, Iconas Line Abiyeler ışıltılı bir görünüm elde ederek gecenin gözdesi olmak mümkün. Bu noktada, abiye seçimlerinizi etkileyecek ve sizleri kusursuz bir güzellikle buluşturacak önemli bir detay göze çarpıyor: Vücut tipi.

Her birimiz bambaşka formlara sahibiz. Bu nedenle her elbise vücut tipimize uygun olmayacaktır. Vücut hattımıza uyum sağlamayan bir elbise ise haliyle şık ve özenli bir görünümden uzak kalacaktır. Bu noktada, büyüleyici bir görünüm elde etmek ve gittiğiniz davetlerde göz kamaştırıcı olmak için vücut tipinizi bilmeniz gerekiyor.

Aslında hepimizin aşina olduğu ve az çok kendi vücut tipimiz hakkında fikir edinmemizde bizlere yardımcı olan dört farklı vücut tipi karşımıza çıkıyor. Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen olarak adlandırılan vücut tipleri, genel olarak omuz, göğüs ve kalça yapımız ile ilgili.

Peki, vücut tipinizi göz önüne alarak Abiye Seçimi Nasıl YapılırVücut Tipinize Göre Abiye Modelleri neler? Gelin, abiye seçimi ile ilgili bütün detayları birlikte inceleyelim...

Armut Tipi için Abiye Modelleri

Eğer omuzlarınızın dar ve basenlerinizin geniş olduğunu düşünüyorsanız, Armut Tipi vücuda sahipsiniz demektir. Genel olarak kadınlarda yaygın olan armut tipinin en belirgin özelliği ince bel ve geniş kalça olduğu için temelde basenlerinizdeki dikkati omuz ve göğsünüze çekmeniz çok daha doğru bir adım olacaktır. Bu noktada abiye tercihinizin üst kısımlarında fırfır detayların, volanların veya parıltılı taşların olması üst bölgenizi hareketlendirerek dikkatin dağılmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, omuzlarınızı açıkta bırakacak elbiseler tercih etmek basen ile omuz arasındaki genişliği orantılı hale getirecektir.

Elma Tipi için Abiye Modelleri

Geniş omuzlarınız, büyük ve dolgun göğüslerinizin yanı sıra, kalın bel ve dar bir kalçaya sahipseniz, Elma Vücut Tipi olduğunuzu belirtmek isteriz. Söz konusu tip için abiye seçimi yapacaksanız, bel bölgenizin dikkat çekici olmamasına özen göstermeli, ilgiyi bacak veya üst bölgenize yönlendirmelisiniz. Bunun için abiyelerinizde derin yırtmaçlara yer yerebilir, göğüslerinizi küçük göstermek için V vaka ve anvelop elbiseler seçebilirsiniz.

Kum Saati Tipi için Abiye Modelleri

Göğüs ve kalçanızın nerdeyse birbiriyle eşit ve belinizin ince olduğu bir vücuda sahipseniz çok şanslı olduğunuzu bilmelisiniz. Kum Saati Tipine sahip olan kadınlar genel olarak her tarza abiyeyi rahatlıkla giyebilirken, formunuzu ortaya çıkaracak dar kesim ve balık model elbiseler bu tip için tam olacaktır.

Dikdörtgen Tipi için Abiye Modelleri

Kıvrımsız ve düz hatlar Dikdörtgen Tipinin en belirgin özelliğidir. Eğer kalçanız, göğüsleriniz ve beliniz birbiriyle orantılı ise, size düz kesim yüzücü abiye modelleri fazlasıyla yakışacaktır. Bunun yanı sıra, sırt dekoltesi ve bacak dekoltesi olan elbiseler tercih ederek ilgiyi doğru yere çekebilirsiniz.

Sizi Yansıtacak Elbiseler için: Iconasline.com

Vücut hatlarınıza ve zevkinize uyum sağlayacak, özgün tasarımları ve zarif çizgileri ile gönlünüzde taht kuracak Abiye Modellerine Iconas Line online mağazamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.